Fatima, Batalha i basy :)

Niespodziewanie trafiłyśmy tutaj… bo zamiast w mieście Batalha, nasz host tę noc spędzał w hostelu w Fatimie, ponieważ nim zarządzał. Chwilę robiłyśmy za informację turystyczną, zwiedziłyśmy wielkie sanktuarium, obejrzałam milion pierdół-pamiątek, które się wciska pielgrzymom i znalazłam pierwsze ulotki w ojczystym języku :D Zobaczyłam ludzie idących klęcząca drogą z intencją do Boga, płakali, wspierali się o bliskich… wiara to jednak ma moc, a nawet dalej, nasza głowa, psychika, jak ona nami rządzi… w końcu nie bez przyczyny nasza wędrownicza watra największy płomień ma poświęcony sile ducha!

46. 47.Nasz host to kolejna osoba gdzie pozory nas mega zmyliły… odebrał nas z dworca (tam dojechałyśmy stopem, nie, nie, nie korzystałyśmy z transportu publicznego ani razu! :)) niski, bladej cery, Portugalczyk. uraczył nas domowym winem i kurczakiem z kiosku. Opowiedział o rodzinnym biznesie hostelowym i ugościł w jednym z pokoi. Był specyficzny, a hostel zatrzymał się w PRLu, zdecydowanie. Następnego dnia podwiózł do Batalhy, bo sam był w drodze nad Ocean. A Batalha? Kolejna budowla mega na wypasie! Ciągle powstrzymuje się od architektonicznego bełkotu, bo kto nie lubi nie zrozumie, a kto lubi, wiem, że tam kiedyś pojedzie i sam tego doświadczy, bo architekturę można równie mocno doświadczać jak religię, bo ona tez wpływa na emocje, mówi do nas, opowiada o królach, władzach, księżach, zakamarkach, wojnach… O wszystkim. Snuje domysły i pobudza wyobraźnię. Architektura jest magią :)

48.Poszłyśmy dwa kroki za miasteczko, trochę czekałyśmy na stopa… ale w pewnym momencie dwa auta zablokowały cały przejazd, bo serio, Portugalczyk zatrzyma się wszędzie :D Gość z pierwszego auta mówi, że nas tym drugim autem zawiozą. Nie mówią po angielsku, ale mają cały bagażnik zajęty głośnikiem, więc przez resztę drogi do Lizbony czarrrrne basy pochłaniają nasze ciała :P

49.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s