Coimbra – studenckie miasto i najwspanialsza biblioteka.

Twórczość mnie ogarnęła, i ostatnie posty popełniłam długie… czas wrócić do skrótowych myśli, bo przecież czasu nie ma… czas szykować kolejną wyprawę :)

35. 37. 38.Coimbra to mieszkanie z właścicielem klubu crossfitu, wielkim koksem, ale z mega dobrym sercem. Mieszkamy w jego 3 piętrowym domu, na wzgórzu za miastem, podziwiamy widoki, oglądamy nocą w 80 dni dokoła świata, chłoniemy wieczór, i gospodarujemy domem same, bo on jednak wyjechał dzień wcześniej na szkolenie do Anglii. To jest właśnie magia zaufania na couchsurfingu, w podróży… Niby obcy, ale połączony z nami pasją podróży człowiek, zostawia nam wielki dom dyspozycji, i mogłybyśmy tam mieszkać cały kolejny tydzień :)

40. 41.A Coimbra to poza piękną starówką z pięknymi kościołami, przede wszystkim najstarszy Uniwersytet w Portugalii z MEGA piękną Biblioteką. Oglądaliście kiedyś bajkę „Piękna i Bestia”? Pamiętacie moment gdy Bestia pokazuje Belli jego bibliotekę? Tak właśnie czuje się człowiek wchodzący do biblioteki w Coimbrze… tego nie da się opisać słowami, zapiera dech w piersiach :) Szczególnie jak się zwiedza ją samotnie :)

39.Coimbra to też miasteczko z Pomnikiem Baden-Powella! Idziemy obrzeżem miasteczka…
– Ej, on wygląda z daleka jak Baden-Powell!
…kilka metrów dalej….Bo to jest Baden-Powell! :D

A nasz host też był kiedyś harcerzem! <3

36.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s