Miasto 33 wysp – Karlskrona

DSC03673To właśnie do Karlskrony przypłynął nasz zacny prom klucząc pomiędzy wysepkami. Miasto położone na tylu wyspach musi być wyjątkowe i takie właśnie było. DSC03690

Oczywiście korzystamy z pomocy miejscowego couchsurfera, Petera,który jest pracownikiem tutejszej stoczni i buduje wojskowe okręty. Nasz host mieszka w zwykłym wieżowcu w niezwykłym miejscu z niesamowitym widokiem. Tuż za oknem rozciąga się widok na wysepki Karlskrony a obok klatki schodowej znajdujemy zejście na wybrzeże na którym chwilę później robimy grilla z widokiem na zachodzące słońce i nigdy nieciemniejący zmierzch. O północy wciąż siedzę zapatrzona w żółto amarantową plamę nad horyzontem, spoglądając co chwila na zegarek i nie mogąc uwierzyć w to co widzę. Niesamowicie nie mogę się doczekać pobytu za kołem podbiegunowym,tam gdzie nie ma teraz pojęcia ciemnej nocy. Z nadzieją na swobodnie pasące się renifery :)

DSC03676Na fotografii widać Petera – naszego hosta.

W Karlskronie obeszliśmy mała wysepkę pełną bordowo białych domków za ciężkie miliony monet. Domy są malutkie i wspaniałe, ogródki zadbane i żaden hobbit by się nie powstydził takiego lokum :) Każdy człowiek ma tutaj swoją łódź, gdyż szybciej nią się dostaje do znajomych niż milionem mostów naokoło. Peter pokazał nam niesamowite miejsca w przyrodzie, poszliśmy na kilka spacerów, dużo opowiadał i był nami bardzo przejęty, gdyż byłyśmy jego pierwszymi couchsurferkami. To był dobry czas :)

DSC03686

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s