Moldova

IMAG0542

„W dniu kiedy Pan Bóg rozdawał ludziom ziemię, Mołdawianin akurat zaspał. Zbudził się, gdy było już po wszystkim. „Co ze mną będzie Panie Boże? – zapytał smutno. Pan Bóg popatrzył z góry na zaspanego i zmartwionego Mołdawianina, i zaczął się zastanawiać, ale nic mu nie przychodziło do głowy. Ziemia była już rozdzielona i jako Bóg nie mógł kwestionować własnych decyzji, a tym bardziej zajmować się przesiedleniami. Machnął w końcu ręką i powiedział: ‚No trudno. Chodź, zamieszkasz ze mną w raju’. Taka jest legenda.”

Andrzej Stasiuk. „Jadąc do Babadag”. Strona 140.

Potwierdzam.
Justyna Rędzikowska.

Reklamy

4 thoughts on “Moldova

  1. Bo to tak jest, że bardzo powoli nabierałam rozpędu do pisania… ale kiedyś wrócę i do uzupełniania wpisów i do opisywania tych wypraw co już za mną, przynajmniej taki jest plan :) Póki co będę się ścierać z aktualnymi wakacjami i próbą systematyczności, choć już wątpię , zanim wyjechałam :P

    A Mołdawia ma oczywiście szczególne miejsce w moim sercu, to była wyjątkowa wyprawa, i wyjątkowy kraj. Zdecydowanie bardziej ciągnie mnie na wschód niż zachód :) Ale Pan, Panie Włodku, chyba dobrze mnie rozumie :)

  2. Justynko w całej rozciągłości rozumiem :) ale w tym roku jakoś nie wyszło ze wschodem, rok temu na wiosnę wspaniała Armenia i Górski Karabach, w lecie Dania, jesienią Chorwacja (Kamperem), późną jesienią daleki wschód Wietnam !!!!. ten rok bez wschodnich klimatów :( ,,,,,,,, ale coś było i będzie w zamian,,,,, majówka w Normandii ( kamper), za tydzień Szwecja (kamper) a październik pożegnamy w Kolumbii, więc też obficie,,,, pozdrowiona :) i pisz bo bardzo ciekawie się czyta :)

    • Wow, ależ Pana nosi!! :) Jestem pod wrażeniem wojaży! :) Chcieć to móc, prawda? :D W tym roku jadę pierwszy raz na daleki wschód.. zobaczymy co to będzie! A jak będzie Internet to będę starała się pisać, ale nie podejrzewam siebie o zbyt wiele słów z trasy ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s